OCIEPLANIE PIANĄ PUR - 

Mieszkaj w ciepłym i oszczędnym domu!

Zadzwoń do nas: 697 737 418

Tak jak potrzebujemy pielęgnować nasz związek, tak samo po aplikacji pianką PUR trzeba ją w jak najlepszy sposób zabezpieczyć. I nie wystarczy tu głaskanie i czułe słówka - oto kilka sposobów, by chronić piankę PUR przed czynnikami zewnętrznymi.

zabezpieczenie-pianki-pur

A) Pianę otwartokomórkową zabezpieczamy przed działaniem promieni UV folią lub pomalowaniem farbami wodnymi, a także - jeśli jest możliwość - po prostu zabudowaniem ją płytami kartonowo-gipsowymi, co jest bardzo prostym i skutecznym rozwiązaniem.

B) Pianę zamkniętokomórkową zabezpieczamy np. hybrydą polimocznika, która dodatkowo działa hydroizolacyjnie, jak też czystym polimocznikiem. Możemy ją również zabezpieczyć farbami poliuretanowymi, które doskonale chronią przed działaniem warunków atmosferycznych. Inną opcją pozostaje zastosowanie membrany jednoskładnikowej wodorozcieńczalnej. Można nią pomalować pianę nawet zwykłym wałkiem, dzięki czemu stworzy ona warstwę ochronną, która nie przepuszcza wody i promieni UV. Oprócz membrany jednoskłądnikowej stosuje się też membranę dwuskładnikową (baza + utwardzacz). Aplikacja tej membrany może być dokonywana także za pomocą zwykłego wałka bez użycia zbędnych sprzętów, tak samo jak i w przypadku membrany jednoskładnikowej. Aby zabezpieczyć membraną dwuskłądnikową nie trzeba dużo wysiłku - można ją aplikować bezpośrednio na powierzchnię bez gruntu, a także można tego dokonać za jednym zamachem jedną warstwą.

IZOLACJE NATRYSKOWE - fundamenty - dachy - hale - poddasza - stropy - ściany