OCIEPLANIE PIANĄ PUR - 

Mieszkaj w ciepłym i oszczędnym domu!

Zadzwoń do nas: 697 737 418

Może 15 cm? Hmm a może 20 cm? Eeee słabo, dam 25 cm żeby sąsiad się zdziwił, bo on ma tylko 15 cm ocieplenia :D Właśnie - jaka grubość piany będzie najbardziej odpowiednia? Wyjaśnijmy to na podstawie ocieplenia poddasza. Jest to jedna z ważniejszych kwestii dotycząca dociepleń. Dobór odpowiedniej izolacji pozwala zachować ciepło wewnątrz budynku, a także sprawia, że oszczędzamy. Aktualne normy obowiązujące w Polsce, które określają grubość pianki poliuretanowej na 17 cm. Jeśli chcemy uzyskać lepszy efekt należy zwiększyć grubość o kilka centymetrów.

Najlepiej zastosować warstwę o grubości 17-25 cm. Wówczas redukcja strumienia ciepła zmniejsza się o 97 procent. Jednak im grubsza warstwa, tym lepiej. Idzie za tym wyższa cena, ale też lepsze parametry i lepsza energooszczędność.Teraz pewnie rodzi się pytanie w Waszej głowie: no dobra, ocieplę dom grubszą warstwą piany to mój dom będzie jak termos - bez możliwości "oddychania" budynku. Jest to reakcja ze strony osób, które zapoznają się z tematem ociepleń. Dom  ocieplany pianką PUR, który jest szczelny i nie ma mostków termicznych z grubą warstwą izolacji jest oddychający. Ważna jest tu odpowiednia izolacja oraz istotne jest to, by nie mylić dwóch pojęć: czyli przepływu powietrza z przepływem pary wodnej (czyli wilgoci) ze szczelnością budynku. Zresztą czy ktoś to określi mianem termosu czy nie - nieważnie. Najważniejsze jest to, by spełniała swoje zadanie i tak jak brzmi nasze motto firmowe - MIESZKAJ W CIEPŁYM I OSZCZĘDNYM DOMU - spełniło się!

Teraz ciekawostka. Czy myśleliście kiedyś, że biorąc pod uwagę podjęcie decyzji o tym, na jaką grubość piany się zdecydować trzeba wziąć pod uwagę lokalizację i najbliższe otoczenie? Już tłumaczę o co chodzi. Jeśli mieszkamy w dużym zagęszczeniu budynków wówczas odczuwalność wiatru jest mniejsza. Skomentuję to po prostu tak: jak to mówią - w k**ie siła :D

Wspominając o lokalizacji mam też na myśli miejsce/region, w którym mieszkamy. Niektóre tereny są cieplejsze, niektóre zimniejsze. Mam nadzieję, że wiesz o czym piszę ;)

Dlatego istotne jest, by na miejscu wyceny trafił się doradca, który weźmie pod uwagę wszystkie istotne czynniki, zbierze je w całość i podpowie, jaką grubość najlepiej będzie dobrać. Dlatego dobrze trafiłeś! Zaproś firmę PURCHAMPION Jakub Byczek wycenę. My sprawimy, że od początku do końca będziesz przekonany/a o słuszności dokonanej decyzji.

IZOLACJE NATRYSKOWE - fundamenty - dachy - hale - poddasza - stropy - ściany