OCIEPLANIE PIANĄ PUR - 

Mieszkaj w ciepłym i oszczędnym domu!

Zadzwoń do nas: 697 737 418

   Pewnie wielu z Was zastanawiało się nad tym jak wygląda proces natrysku piany PUR. Aby w ogóle zacząć natrysk należy mieć w posiadaniu agregat. Firma PURCHAMPION posiada agregat firmy GRACO.

REAKTOR GRACO A25

Dzięki reaktorowi firmy Graco A25 jest utrzymywana stała temperatura i ciśnienie- dzięki czemu właściwośći pianki są utrzymywane w 100%. Także mieszna on dwa składniki chemiczne tworzące piankę. Panel reaktora posiada specjalne oprogramowanie, aby wybrać w prosty sposób jak nalepsze parametry aby wykonać prace na medal. Wydajność urządzenia wynosi: 11,4 kg/min Maksymalne ciśnienie 138 barów

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY KRAFT WELE 30 kW

Dzięki agregatowi brak prądu przestaje być problemem. Dlatego pozwala nam się przygotować na brak prądu lub jego przerwy w dostawie. Parametry: Moc silnika: 53,3(KM) Silnik: 4-suwowy Pojemność baku: ok 100 l Moc maksymalna (kVA): 38

Przyglądając się ociepleniu pianki PUR ,,z boku” ocieplenie to wydaje się bardzo proste. Jednak bardzo istotne są tu umiejętności i wiedza aplikatora.

Aby ocieplenie było prawidłowo wykonane trzeba wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz czyli np. ciśnienie atmosferyczne, temperaturę otoczenia( czasem trzeba dogrzewać pomieszczenie), wilgotność powietrza itp.

By izolacja wystąpiła potrzebne jest wymieszanie ze sobą dwóch składników: poliol (żywica), oraz izocyjanian (utwardzacz).

Pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez reaktor natryskowy komponenty łączą się w głowicy wysokociśnieniowej gdzie zostają dobrze zmieszane przez co gdy piane natryskujemy na daną powierzchnię powoduje ona rozrost tej piany i jednocześnie twardnieje.

Dzięki czemu piana wypełnia idealnie każdą przestrzeń, także tą niedostępną, i jest przede wszystkim odporna na działanie warunków zewnętrznych.

Natrysk pianki odbywa się bezpośrednio na powierzchnie deski membrany, specjalnej folii. Najpierw izoluje się między krokwiami, biorąc pod uwagę kolejność od DOŁU-DO GÓRY. Gdy już wszystkie elementy zostaną ocieplone zabieramy się później za dokładne wykończenie okien, wentylacji itp.

Właśnie tak izolujemy nasze zlecenia. Jeśli chcą Państwo uzyskać jak najlepszą gwarancję izolacji i właściwie wykonaną pracę zapraszamy do kontaktu!

IZOLACJE NATRYSKOWE - fundamenty - dachy - hale - poddasza - stropy - ściany