OCIEPLANIE PIANĄ PUR - 

Mieszkaj w ciepłym i oszczędnym domu!

Zadzwoń do nas: 697 737 418

Każda technologia w budownictwie posiada pewnie zasady, których warto, a nawet trzeba przestrzegać. Nie inaczej jest też w przypadku pianki poliuretanowej.

Poniżej przedstawię kilka zasad, których należy przestrzegać zanim ocieplimy dom. Aby izolacja pianką PUR była trwała i na lata należy:

  • CHRONIĆ JĄ PRZED SŁOŃCEM. Dłuższe działanie promieni UV na piankę wpływa na nią negatywnie. Dlatego jeśli natrysk jest stosowany na zewnętrzne elementy budowy piankę należy zabezpieczyć np. farbą akrylową, bitumiczną, albo silikonową.
  • ZMIERZYĆ WILGOTNOŚĆ DREWNA. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ jeśli wilgotność drewna przekroczy 20% pomieszczenie należy osuszyć za pomocą specjalnego sprzętu.
  • NIGDY NIE APLIKOWAĆ PIANY NA WILGOTNE KROKWIE. Jeśli do tego dojdzie, wówczas w momencie, gdy krokiew odda wodę nastąpi skurcz drewna i pianka oddzieli się się od krokwi. Spowoduje to złą izolację i wystąpienie mostków termicznych. 
  • SPRAWDZIĆ STAN DREWNA. Przed ociepleniem domów o starszej konstrukcji więźby dachowej należy sprawdzić, czy drewno jest "zdrowe". Jeśli jest uszkodzone trzeba to poprawić, w przeciwnym razie występuje wysokie ryzyko pojawienia się mostków termicznych, przez które będzie uciekało ciepło.
  • SKONTROLOWAĆ DATĘ WAŻNOŚCI PIANY. Każdy produkt, nawet woda mineralna, ma taką datę. Również i pianka na każdym materiale ma datę ważności, która kiedyś się kończy.
  • POPROSIĆ O DEKLARACJĘ APLIKATORA. Jest to dokument, w którym zawiera się wszystkie istotne czynniki, które mają wpływ na jakość wykonanej izolacji. Są to: znak towarowy, model i numer seryjny maszyny, którą wykonuje się izolacje, numer partii produktu, data ważności, data produkcji.
  • ZAMONTOWAĆ WCZEŚNIEJ UCHWYTY POD PŁYTY. Jeżeli poddasze będzie docelowo użytkowane należy przed pianowaniem pomyśleć o wcześniejszym zamontowaniu uchwytów do płyt gips-karton. Taki zabieg spowoduje, że montaż przed pianowaniem będzie o wiele prostszy niż po i unikniemy dzięki temu mostków termicznych.
  • ZABEZPIECZYĆ FOLIĄ POMIESZCZENIE. Jest to bardzo ważny etap przed pianowaniem. Jeśli tego nie zrobimy, wówczas domycie np. okien będzie niemożliwe.
  • OCENIĆ STAN SZCZELNOŚCI DACHU. Jeśli dach przecieka to nie ma sensu go ocieplać, bo to źle wpłynie na właściwości ocieplenia. 
  • ZADBAĆ O ODPOWIEDNIĄ WENTYLACJĘ

Dzięki punktom, które zostały wymienione z pewnością ocieplenie pianką PUR będzie wykonane poprawnie i będzie służyło na lata.

IZOLACJE NATRYSKOWE - fundamenty - dachy - hale - poddasza - stropy - ściany