OCIEPLANIE PIANĄ PUR - 

Mieszkaj w ciepłym i oszczędnym domu!

Zadzwoń do nas: 697 737 418

   Lambda najprościej mówiąc jest to wskaźnik informujący nas o stopniu przewodzenia ciepła materiałów używanych do izolacji. Im niższa lambda tym lepiej. Zatem ile powinna wynosić lambda, izolacja spełniła swoje zadanie jak najlepiej? Standardowo stosowane izolacje mają współczynnik λ od 0.036-0,045 W m/K. Oto porównanie niektórych materiałów izolacyjnych i ich współczynnik λ:

   Jak widać w zamieszczonej tabelce wartości parametrów lambdy różnych systemów dociepleniowych różni się. Zatem którą wybrać i na co zwrócić uwagę? Istotną cechą piany PUR która przeważa nad innymi rodzajami ociepleń jest to, że jest o wiele lżejsza niż wełna. Izolacja o grubości 20 cm średnia wagą piany na m2 dachu to około 8 kg. Czyli dach mający 100 m2 gdy ocieplimy go pianą, to daje nam 240 kg. Natomiast biorąc pod uwagę taki sam metraż to gdy dach ocieplimy wełną mineralną to waga tego ocieplenia będzie wynosiła 600kg. Czyli różnica wynosi 360 kg. Czyli nasze poddasze jest o 360 kg lżejsze, gdy ocieplimy ja pianą PUR.

   Ważną informacją, na którą należy zwrócić uwagę jest fakt, że we wszystkich informacjach dotyczących lambdy w przypadku piany PUR podaje się wartość lambdy tzw. starzeniowej. Chodzi tu o to, że współczynnik przewodzenia ciepła λ tyle co nałożonej warstwy piany otwarto komórkowej to 0,033 W m/K. W praktyce oznacza to, że piana po wypuszczeniu z pistoletu na ocieplaną powierzchnie ma zawartość dwutlenku węgla, ale z racji tego, że komórki piany są otwarte- dwutlenek węgla się utlenia powodując osiągnięcie lambdy λ na poziomie0,037 W m/K. Proces ten występuje tylko w chwili nakładania piany. W następnych latach właściwości piany nie ulegają zmianie.

IZOLACJE NATRYSKOWE - fundamenty - dachy - hale - poddasza - stropy - ściany