OCIEPLANIE PIANĄ PUR - 

Mieszkaj w ciepłym i oszczędnym domu!

Zadzwoń do nas: 697 737 418

   Strop w domu spełnia bardzo ważną rolę. Jest przede wszystkim podłogą dla kondygnacji wyższej a zarazem sufitem dla kondygnacji niższej. Poddasze służy jako ,,stryszek” gdzie chcemy przechowywać rzeczy które nie są potrzebne w codziennym życiu.

Często szczególnie w budownictwie sprzed kilku lat te poddasza są niskie i słabo ocieplone. Dlatego najłatwiej jest ocieplić go pianką pur i zabezpieczyć płytami aby ochronić piankę i by można było swobodnie się poruszać po stropie. W budownictwie domków jednorodzinnych stosuje się dwa rodzaje stropów drewniany oraz betonowy.

Do drewnianych stropów stosuje się pianką otwarto komórkową natomiast do stropów betonowych stosuje się piankę zamknięto komórkową. Jak wygląda ocieplenie stropu drewnianego? Do belek należy przymocować np. płyty OSB albo sklejki. Następnie na tak przygotowane podłoże należy zaaplikować piankę PUR. Jeśli poddasze z założenia ma być użytkowe na wierzch pianki można dać deski które będą służyły jako podłoga. Tak przygotowany strop jest gotowy do użytku. Jeżeli strych nie ma być użytkowy nie trzeba piany PUR zakrywać deskami pod warunkiem że nie docierają tam promienie UV, które z biegiem lat mogą negatywnie wpłynąć na ocieplenie.

Korzyści ocieplenia stropu pianką:

1. Wycisza kondygnacje

2. Niweluje utratę ciepła o 20-30%

3. Nie chłonie wilgoci 4. Bezpieczny dla alergików

5. Kuny i inne zwierzęta nie ,,pchają” się do tej izolacji

6. Niski poziom współczynnika przenikania ciepła a co za tym idzie niższe rachunki Mamy nadzieje, że choć troszkę wyjaśliliśmy temat ocieplenia stopów.

IZOLACJE NATRYSKOWE - fundamenty - dachy - hale - poddasza - stropy - ściany