OCIEPLANIE PIANĄ PUR - 

Mieszkaj w ciepłym i oszczędnym domu!

Zadzwoń do nas: 697 737 418

   Każda technologią w budownictwie posiada pewne zasady których warto przestrzegać. Tak też jest w przypadku piany poliuretanowej. Aby izolacja pianą była trwała należy:

- chronić ją przed słońcem. Dłuższe działanie promieni UV na pianę wpływa negatywnie na izolacje piany. Gdy natomiast natrysk stosowany jest na zewnętrzne elementy budowy należy zabezpieczyć piankę np. farbą akrylową, silikonową, bądź bitumiczną

-zmierzyć wilgotność na poddaszu, a przede wszystkim wilgotność drewna. (jeżeli wilgotność przekroczy 20% pomieszczenie należy osuszyć za pomocą specjalnych sprzętów.

- nie nakładać piany na wilgotne krokwie, bo gdy krokiew odda wodę to nastąpi skurcz drewna i piana oddzieli się od krokwi, co spowoduje złą izolacje i wystąpienie mostków termicznych.

- sprawdź czy drzewo jest ,,zdrowe” (w przypadku starszych konstrukcji więźby dachowej) jeśli drewno będzie uszkodzone to występuje możliwość pojawienia się mostków termicznych.

- dbać o to, i kontrolować jakość piany, czy pojemniki były fabrycznie zamknięte, czy obydwa składniki mają odpowiednią datę ważności. ( tak piana też może się przeterminować!)

- proś o deklarację aplikatora. Jest to dokument, w którym wypisuje się wszystkie istotne czynniki, które mają wpływ na jakość wykonanej izolacji. Są to: znak towarowy, model, i numer seryjny maszyny, którą wykonuje się izolacje, numer partii produktu, data produkcji, data ważności, gęstość, reakcja na ogień, zawartość procentowa komórek zamkniętych

- uchwyty pod stelaż gips- katon. Wcześniejsze ich zamontowanie( jeśli zamierzają państwo mieć poddasze użytkowe) spowoduje uniknięcie mostków termicznych i utratę ciepła

- sprawdź szczelność swojego dachu. Jeśli dach przecieka to nie ma sensu go ocieplać, bo to źle wpłynie na funkcjonalność piany PUR,

- przed natryskiem zabezpiecz wszystkie powierzchnie narażone na zabrudzenia folią( jeśli tego nie wykonasz to np. okna które były czyste już nigdy takie nie będą!) Warto jest ustalić to wcześniej z osobą która będzie wykonywać ocieplenie, bo wtedy wiadomo czego się spodziewać.

- zadbał o odpowiednią wentylacje poddasza, jeśli ta kwestia do tej pory nie została dopilnowana. Pod postem umieszczam przykładową deklarację aplikatora, którą stosujemy.

Przestrzeganie tych zasad z pewnością sprawi że ocieplenie będzie trwałęi na lata.

IZOLACJE NATRYSKOWE - fundamenty - dachy - hale - poddasza - stropy - ściany