OCIEPLANIE PIANĄ PUR - 

Mieszkaj w ciepłym i oszczędnym domu!

Zadzwoń do nas: 697 737 418

Może 15 cm? Hmm a może 20 cm? Eeee słabo dam 25 cm żeby sąsiad się zdziwił, bo on ma tylko 15 cm ocieplenia :D

Właśnie jaka grubość piany by była najbardziej odpowiednia? Wyjaśnijmy to na podstawie ocieplenia poddasza.

Jest to jedna z ważniejszych kwestii dotycząca dociepleń. Dobór odpowiedniej izolacji pozwala zachować ciepło wewnątrz budynku, a także sprawia, że oszczędzamy. 

Aktualne normy obowiązujące w Polsce, które określają grubość pianki poliuretanowej to 17 cm. Jeśli chcemy lepszy efekt należy zwiększyć grubość o kilka cm.

Najlepiej zastosować warstwę o grubości 17-25 cm. Wówczas redukcja strumienia ciepła zmniejsza się o 97 procent. Jednak im grubsza warstwa tym lepiej - a co za tym idzie wyższa cena, ale lepsze parametry i lepsza energooszczędność.Teraz pewnie rodzi się pytanie w Waszej głowie: no dobra, ocieplę dom grubszą warstwą piany to mój dom będzie jak termos - beż możliwości "oddychania" budynku. Jest to reakcja ze strony osób, które zapoznają się z tematem ociepleń. Dom  ocieplany pianką PUR, który jest szczelny i nie ma mostków termicznych z grubą warstwą izolacji jest oddychający. Ważna jest tu odpowiednia izolacja oraz istotne jest to by nie mylić dwóch pojęć: czyli przepływu powietrza z przepływem pary wodnej (czyli wilgoci) ze szczelnością budynku. Zresztą czy ktoś to określi mianem termosu czy nie nieważnie - najważniejsze jest to by spełniała swoje zadanie i tak jak brzmi nasze motto firmowe - MIESZKAJ W CIEPŁYM I OSZCZĘDNYM DOMU - spełniło się!

Teraz ciekawostka. Czy myśleliście kiedyś że biorąc pod uwagę podjęcia decyzji na jaką grubość piany się zdecydować trzeba wziąć pod uwagę lokalizację i najbliższe otoczenie? Już tłumacze o co chodzi. Jeśli mieszkamy w dużym zagęszczeniu budynków wówczas odczuwalność wiatru jest mniejsza. Skomentuje to po prostu tak: jak to mówią w k**ie siła :D

Wspominając o lokalizacji mam też na myśli miejsce/region, gdzie mieszkamy. Niektóre tereny są cieplejsze, niektóre zimniejsze. Mam nadzieję, że wiesz o czym piszę ;)

Dlatego jest istotne, by na miejscu wyceny trafił się doradca, który weźmie pod uwagę wszystkie istotne czynniki, zbierze go w całość i podpowie jaką grubość najlepiej będzie dobrać. Dlatego dobrze trafiłeś! Zaproś firmę PURCHAMPION Jakub Byczek wycenę. My sprawimy, że od początku do końca będziesz przekonany/a o słuszności dokonanej decyzji.

IZOLACJE NATRYSKOWE - fundamenty - dachy - hale - poddasza - stropy - ściany