OCIEPLANIE PIANĄ PUR - 

Mieszkaj w ciepłym i oszczędnym domu!

Zadzwoń do nas: 697 737 418

Izolacje natryskowe pianą PUR - cena

Piana poliuretanowa to świetny sposób na ocieplenie budynku. Firma PurChampion specjalizuje się w dociepleniach lekką, nowoczesną pianą poliuretanową PUR metodą natryskową praktycznie w całym sektorze budowlanym. W ociepleniach stosujemy wysokociśnieniowy agregat amerykańskiej firmy Graco. Pracujemy wyłącznie na materiałach najwyższej jakości firmy PURIOVA.

Oferujemy termo- i hydroizolację fundamentów, dachów, poddaszy, stropów, hal przemysłowych. Koszt takiego ocieplenia jest ustalany wspólnie z inwestorem. Po dokładnym zmierzeniu i obejrzeniu budynku następuje wycena, która jest indywidualnie ustalana i obejmuje zawsze darmowy pomiar. Każdy dom jest inny, każdy klient posiada też inne cele związane z izolacją natryskową. Na wysokość ceny wpływa także grubość izolacji, zazwyczaj jest to 15-20 cm, czy budowa dachu np. załamania dachu, połączenia ścian ze skośnym dachem.

Rodzaje piany PUR używanej do dociepleń

Piana otwartokomórkowa

Pianę otwartokomórkową stosuje się bezpośrednio wewnątrz dachu. Po natrysku piana zwiększa swoją objętość nawet do 120 razy. Dzięki temu tworzy ciepłą bardzo szczelną warstwę. Piana PUR dzięki swojej technologii wypełnia nawet najmniejsze szczeliny i miejsca które np. dla wełny nie są dostępne. Na warstwę piany można dać płyte gips-karton, dzięki czemu można sprawić, że poddasze będzie użytkowe. Gdzie stosować? - izolacja poddaszy - izolacja stropów - izolacja ścian działowych w budynkach

Piana zamkniętokomórkowa

Pianę zamkniętokomórkową stosuje się do izolacji zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej budynku. Struktura zamknięto komórkowa składa się w 80% z komórek zamkniętych, które są wypełnione gazem. Pianki o zamkniętych komórkach charakteryzują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Dlatego stosuje się je w miejscach gdzie liczy się każdy centymetr, eliminują zjawisko "pocenia się" blachy różnego pochodzenia. Ma dużą odporność na zagniatanie, a jednocześnie ma niską przepuszczalność. Gdzie stosować? - hale i magazyny - chłodnie - izolacja fundamentów - izolacja storpów od zewnątrz - izolacja pod wylewki, czy ogrzewanie podłogowe

Nasz sprzęt do dociepleń pianą PUR

REAKTOR GRACO A25

Przy użyciu reaktora firmy Graco A25 utrzymywana jest stała temperatura i ciśnienie - dzięki czemu właściwośći pianki są utrzymywane w 100%. Miesza on także dwa składniki chemiczne tworzące piankę. Panel widoczny na zdjęciu posiada specjalne oprogramowanie, aby wybrać w prosty sposób jak nalepsze parametry do wykonania prac na medal.

  • Wydajność urządzenia wynosi: 11,4 kg/min
  • Maksymalne ciśnienie: 138 barów

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY KRAFT WELE 30 kW

Dzięki agregatowi brak prądu przestaje być problemem. Dlatego pozwala nam się przygotować na brak prądu lub jego przerwy w dostawie. Parametry:

  • Moc silnika: 53,3(KM)
  • Silnik: 4-suwowy
  • Pojemność baku: ok 100 l
  • Moc maksymalna (kVA): 38

TERMOHIGROMETR DREWNA

Tym sprzętem sprawdzamy wilgotność drewna z dokładnością do 1%. Określenie wilgotności drewna jest niezwykle istotne w ociepleniech pianką PUR, bo pod żadnym pozorem nie można ocieplać dachu o wilgotnym drewnie - wówczas ocieplenie pianką będzie wykonane nieprawidłowo.

Orientacyjne ceny ocieplania pianą PUR

W naszej ofercie posiadamy następujące rodzaje piany, których zastosowanie zależy od przeznaczenia budynku.
Podane poniżej ceny są jedynie orientacyjne:

Piana otwartokomórkowa
powierzchnia 1 m2 1 m2 1 m2
grubość natrysku 15 cm 20 cm 25 cm
cena (orientacyjnie) 62 zł brutto 72 zł brutto  90zł brutto

W cenie zawarte jest zabezpieczenie wszelkich niewymagających ocieplenia powierzchni oraz własny prąd z agregatu prądotwórczego, dzięki któremu inwestor nie ponosi dodatkowych kosztów i nie spotykamy sytuacji z brakiem prądu lub niewytrzymującymi bezpiecznikami.

Ocieplenie pianą PUR to Twój najlepszy wybór! Istneje możliwość negocjacji cen w przypadku większych powierzchni!

PRZYKŁADOWA SYMULACJA ZWROTU Z INWESTYCJI JEŚLI OCIEPLIMY PODDASZE PIANKĄ:

Do obliczeń bierzemy dach, który zaizolowaliśmy u nas w domu. Powierzchnia dachu to 120 m2, grubość izolacji to 20cm. Cena całośći ocieplenia wyniosła 6 500 zł. Roczny koszt ogrzewania to 7000 zł (ogrzewanie peletem, który ogrzewa dom i wodę). Biorąc pod uwagę fakt, że dzięki izolacji dachu zaoszczędzimy na ogrzewaniu 40% w skali roku obliczmy po ilu latach zwrócą się koszty inwestycji.

IZOLACJE NATRYSKOWE - fundamenty - dachy - hale - poddasza - stropy - ściany